Telewizja internetowa czerwionka.org

czorg

Pomysł na wakacje? Na przykład praca w telewizji. Od początku lipca 28 młodych ludzi z Książenic, Przegędzy, Szczejkowic, Bełku, Palowic i Stanowic będzie się uczyło, jak dostępnymi dzisiaj środkami zrobić ciekawą telewizję internetową. Młodzi ludzie wykorzystają nowe możliwości wideo, darmowe skrypty internetowe, a może nawet będą kręcili reportaże komórkami!

- Już po wakacjach ruszy u nas pierwsza w regionie telewizja internetowa, w tym tygodniu ruszamy ze szkoleniami i warsztatami, na których młodzi ludzie dowiedzą się, jakie są dzisiaj możliwości i nowoczesne środki tworzenia mediów społecznościowych, poprowadzą też swój portal internetowy czerwionka.org ? mówi Łukasz Żyła, dziennikarz i zarazem współautor projektu Media Lab, który realizuje Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

Na realizację internetowej telewizji organizacja pozyskała 40 tys. zł w ramach programu Równać Szanse od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Zaś Media Lab to nic innego jak Laboratorium Nowych Mediów prowadzone przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Bełk. Uczestnicy projektu pobawią się i poeksperymentują w świecie cyfrowych możliwości.

- Media Lab to nowe podejście do mediów, które posługują się coraz to bardziej nowoczesnymi technologami. Niestety, system edukacji nie nadąża za nowinkami technologicznymi. W szkołach nie ma prawie w ogóle edukacji medialnej, stąd nasz pomysł na projekt Media Lab ? mówią jego twórcy.

W centrum multimedialnym w Bełku będzie powstawać m.in. telewizja internetowa. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w warsztatach przeprowadzanych przez specjalistów od nowych mediów. – Młodzi ludzie będą mogli wejść w tajniki produkcji multimedialnych, takie jak nowoczesne formy wideo z efektami specjalnymi, fotokasty, nowe formy dziennikarskie, będą też mogli poznać wiele narzędzi i mediów od środka, dowiedzieć się na przykład, jak projektować aplikacje mobilne – zapowiadają pomysłodawcy. Do Media Labu zakwalifikowało się po rekrutacji 28 osób w wieku od 13 do 28 lat z gminy Czerwionka-Leszczyny. Po warsztatach sami zdecydują, czy będą wspólnie tworzyć lokalny portal społecznościowy, czy telewizję internetową, czy też platformę do produkcji multimediów. Skorzystają przede wszystkich z technologii dostępnych w sieci. – To młodzi ludzie będą decydować, co się znajdzie na portalu i z jakich narzędzi skorzystają. Portal na pewno będzie prowadzony do końca września 2014 roku i z pewnością przysłuży się do promocji gminy ? mówi Michał Stokłosa ze Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

źrudło: nowiny.pl, autor artykułu: Iza Salamon

Comments are closed.

Powered by Mroncz | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO Games List, Browser Games and Video Game Music