Around the Rock – XII Festiwal Muzyki Niemechanicznej

atrfestival

Festiwal Muzyki Niemechanicznej jest organizowany przez  Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach oraz władz gminy i miasta Czerwionki-Leszczyn.

Festiwal ?Around the Rock? powstał w 2003 roku, jako mały przegląd kapel rockowych. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym imprezy jest  Grzegorz Wolny, lider czerwieńskiej kapeli ?Popiół?.  W pierwszym festiwalu brało udział około 500 osób a głównymi gwiazdami były okoliczne bardziej znane zespoły.

Z założenia miał to być festiwal promujący lokalne zespoły muzyczne, dający możliwość wystąpienia na scenie przed publicznością. Jednak z każdą edycją przeradza się w imprezę o coraz większym zasięgu. Festiwal nie ogranicza się do jednego gatunku muzyki, ale jest otwarty na niemal wszystkie współczesne nurty muzyki rockowej a także punkrockowej, regeaowej. ?Around The Rock? adresowany jest do mieszkańców całej Polski oraz zagranicy bez ograniczeń wiekowych. Daje możliwość spotkań, wymiany doświadczeń i własnej prezentacji. Wyłania najciekawszych wykonawców poprzez obecne na imprezie media oraz jury składające się z wybitnych instrumentalistów, recenzentów muzycznych, prezenterów rozgłośni radiowych którymi do tej pory byli między innymi: Marek Wiernik ,  Adam Dobrzyński, Jacek Caba,  Michał Kirmuć,  Robert Zawieja itd.

źródło: http://www.atrfestival.pl

Comments are closed.

Powered by Mroncz | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO Games List, Browser Games and Video Game Music